top of page

kurucu

DSCN4390.jpg

sebla arın, Bursa’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Lisans eğitimini aldığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2001 yılında Bölüm ve Fakülte birincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Bina Bilgisi Programı’nda 2003 yılında tamamladı. 2015 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım Programı’nda sürdürdüğü doktora tezini tamamlayarak Dr. ünvanını aldı. “Çocuklar İçin Yapılı Çevre Eğitimi: Bursa İçin Katılımcı Bir Model” başlıklı tezi “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülleri 2016 – Doktora Tezi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

sebla arın, 2004 yılından beri profesyonel olarak mimarlık, 2012’den beri akademisyenlik yapmakta. Araştırma alanları arasında mimari tasarım, tasarım eğitimi, katılımcı mimarlık, çocuk ve mimarlık konuları bulunmakta. 2007’den beri çocuk ve gençler için mimarlık ve tasarım eğitimi ile ilgilenmekte, bu çerçevede çeşitli atölye çalışmaları kurgulayıp uygulamakta.

 

Tasarım ve mimarlık eğitiminin yanı sıra 2005 yılından beri yoga ile aktif olarak ilgilenen sebla arın, bu alanda çeşitli eğitmenlik sertifikalarının (RYS200 Yoga Alliance, RCYT Kids Yoga, YACEP Yoga Alliance Yin Yoga) da sahibi. Farklı yaş gruplarına uygun olarak geliştirdiği atölye programlarında tasarım, mimarlık, sanat, yoga, beden farkındalığı gibi alanları biraraya getirdiği, disiplinlerarası etkileşimin önem kazandığı bir dil oluşturma çabasında.

bottom of page